PDF of Bus Schedule

Intercity Morning Schedule

 

    Monday-Friday Saturday
  Clockwise AM     AM    
Buffalo Street Gazebo 7:00 8:30 10:00 8:00 9:15 10:30
Pennwood Center 7:05 -- 10:05 -- -- --
Big Lots / Goodwill -- 8:40 10:10 8:10 9:25 10:40
Reno Post Office 7:15 -- 10:15 -- -- 10:45
Center & Plummer Sts 7:30 9:00 10:30 8:30 9:45 11:00
Giant Eagle (Oil City) 7:35 9:05 10:35 8:35 9:50 11:00
Pinoak Village 7:40 9:10 10:40 8:40 9:55 11:00
Surgery & Laser Ctr 7:42 -- 10:42 -- -- --
Hope Pediatrics 7:45 -- 10:45 -- -- --
Spanky's Plaza 7:47 9:15 10:47 -- -- --
Adagio Health 7:50 -- 10:48 -- -- --
Seneca Commons -- 9:20 10:50 -- -- --
Seneca DMV 7:54 9:24 10:54 -- -- --
Meadow Rd 7:55 9:25 10:55 -- -- --
UPMC Hospital 8:00 9:30 11:00 8:50 10:05 11:20
Cranberry Mall 8:05 9:35 11:05 8:55 10:10 11:25
Wal-Mart 8:10 9:40 11:10 9:00 10:15 11:30
Tractor Supply 8:13 9:43 11:13 -- -- --
11th & Buffalo Sts 8:27 9:57 11:27 -- -- --
Buffalo Street Gazebo 8:30 10:00 11:30 9:15 10:30 11:45

 

Intercity Afternoon Schedule

 

    Monday-Friday       Saturday      
  Counter-Clockwise AM PM     AM PM    
Buffalo St (Gazebo) 11:30 1:00 2:30 4:00 1:45 1:00 2:05 3:15
Tractor Supply 11:43 1:13 2:43 4:13 -- -- -- --
  Walmart 11:45 1:15 2:45 4:15 12:00 1:15 2:20 3:30
  Cranberry Mall 11:50 1:20 2:50 4:20 12:05 1:20 2:25 3:35
UPMC Hospital 11:55 1:25 2:55 4:25 12:10 1:25 2:30 3:40
Meadow Rd 12:00 1:30 3:00 4:30 -- -- -- --
  Seneca DMV 12:01 1:31 3:01 4:31 -- -- -- --
  Seneca Commons 12:03 1:33 3:03 4:33 -- -- -- --
  Adagio Health -- 1:35 -- 4:35 -- -- -- --
  Spanky's Plaza 12:08 1:38 3:08 4:38 -- -- -- --
  Hope Pediatrics -- 1:40 -- 4:40 -- -- -- --
Surgery & Laser Ctr -- 1:43 -- 4:43 -- -- -- --
Pinoak Village 12:15 1:45 3:15 4:45 12:20 1:35 2:40 3:50
Giant Eagle (Oil City) 12:20 1:50 3:20 4:50 12:25 1:40 2:45 3:55
Center & Plummer Sts 12:30 2:00 3:30 5:00 12:30 1:45 2:50 4:00
Reno Post Office -- 2:10 -- 5:10 -- -- -- 4:10
Big Lots / Goodwill 12:50 2:15 3:50 5:15 12:45 1:55 3:05 4:15
Pennwood Center -- 2:20 -- 5:20 -- -- -- --
11th & Buffalo Sts 12:58 2:24 3:58 5:24 -- -- -- --
Buffalo Street (Gazebo) 1:00 2:30 4:00 5:30 1:00 2:00 3:15 4:30